Ahmet İPEK’in Sağlık Manavı

Herkese merhaba,

Yine uzun bir aradan sonra yeni yazımla karşınızdayım. Bu yazımda size Anadolu’dan gerçek bir hikaye anlatmak istiyorum:

Sağlık Manav-RİZE

Yeşiliyle mavisiyle cennet Rize’de bir manav: Sağlık Manav

Yıllar boyunca Rize merkezde manavcılık yapan Erzurumlu Ahmet İPEK. Kendi halinde, her gün taze meyve, sebze satan Ahmet İPEK. Eee ne farkı var bu manavın diğer manavlardan dediğinizi duyar gibiyim. Yıllar önce bir şekilde Rize’ye yolu düşen Erzurumlu Ahmet İPEK Rize’yi çok sevmiş. Anadolu’nun o sevecen, güzel Erzurumlu şivesini hiç bozmamış Rize’ye yerleşmiş.

Ahmet İPEK’in manavını diğer manavlardan ayıran özelliği ise hep dürüstlüğü olmuş. Her meyve, sebze alışımda kendi elleriyle meyvenin en tazesini en güzelini seçer verir müşterilerine. Ben seçsem o kadar iyi seçemem. Aslında müşterileri onun komşuları. Komşularına hiç yanlış yapmamış Ahmet İPEK, hep dürüst olmuş. O nedenle çevresinde ne kadar başka manav, avm, market açılsa da hep ayakta kalmış, dimdik. Güleryüzü, içten davranışlarıyla müşteri değil komşu kazanmış hep

Küçücük dükkanında her çeşit meyve, sebze bulabilirsiniz Ahmet İPEK. “ Bu kadar çeşidi nasıl sığdırabiliyorsun bu manava “ dediğimde de gülüyor o güzel gözleriyle..

Benim Ahmet İPEK ile tanışmam Ayşe teyze ile oldu. “ Ayşe teyze hep bu manavdan alışveriş yapar başka manava gitmezdi. Diğer manavlardan alışveriş yapmış önceleri Ayşe teyze. O manavlar yaşı hayli ilerlemiş Ayşe teyzeye hep çürümüş meyve, sebze satmış. Ama Ahmet İPEK Ayşe teyzeye olduğu gibi hiçbir müşterilerine de çürük birşey vermemiş, hep dürüst olmuş.

Anadolu’nun o temiz güleryüzlülüğünü, dürüstlüğünü sürdüren Ahmet İPEK böylece o küçük dükkanıyla diğer manavlara, dev avmlere karşı dimdik ayakta durmuş, durmaya da devam ediyor.

Siz siz olun Rize’ye yolunuz düşerse Ahmet İPEK’in Sağlık Manavı’na bir uğrayın. Tatlı Erzurumlu şivesiyle sizi gönülden karşılayacak siz de onu çok seveceksiniz.

Ahmet İPEK’İN Sağlık Manavı’nın Adresi:

Ekrem Orhan Mahallesi Atatürk Caddesi Üzerinde

Sağlıcakla kalın

Azmi KELEŞOĞLU
27 Temmuz 2020

Rize

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir