Bir Ailenin Hüzünlü Yaşamı

Herkese merhaba

Bloğumda genelde teknoloji yada kitaplarla ilgili yazılar yazıyorum.

Bu yazım ise tamamiyle farklı, tamamiyle farklı hayatları anlatan bir yazı.

İnsanoğlu kendisine bahşedilen güç, kuvvet, zeka ve muhakeme gücünü kullanarak dünyaya hakim olmaya çalışmakta ya da hakim olmaya çalıştığını düşünmektedir. Düşünmesinin sebebi ise insandaki ego ve ben merkezci olmasından kaynaklanmaktadır.

Evet bu yazıda sizlere çok ama çok farklı hayatları anlatacağım. Bu hikayede isimleri değiştirerek bir ailenin dramını gözler önüne sereceğim.

Çiçek ailesi her aile gibi hayata umutla bakmaktadır. Cevat ve Melek birbirilerini çok sevmişler köy düğünüyle dünya evine girmişlerdi. Cevat ve Melek çocukları çok seviyorlardı. Evliliklerinin ikinci senesinde Hatice adını verdikleri dünyalar güzeli bir kızları oldu ancak bu sevinçleri çok uzun sürmedi Çiçek ailesinin… Dört yaşına girdiğinde Hatice yakalandığı amansız hastalık sonucunda hayata gözlerini yumdu. Cevat ve Melek perişan olmuşlardı. Gül gibi kokladıkları, üzerlerine titredikleri Hatice onları terketmiş, derin üzüntüye boğmuştu.

Cevat ve Melek Haticelerinin ölümünden sonra tekrar evlat sahibi olmaya karar verdiler. Hatice’nin ölümünden iki sene sonra Hanifi, daha sonra Mehmet, Abdullah, Yılmaz ve Rüştü adında erkek çocukları oldu. Cevat ve Melek Haticelerinin ölümünden sonra gelen erkek çocuklara çok sevindiler ancak hayat onları gelecekte çok kötü süprizler hazırlıyordu.

Cevat ve Melek çiftin en büyük oğlu yakalandığı kanser hastalığından kurtulamayarak genç yaşta hayata gözlerini yumdu. Hanifi şen şakrak deli dolu bir insandı. Herkes tarafından sevilen bir kişiliğe sahipti.

Kanser Cevat ve Meleklerin yaşadığı yerde çok sık rastanılan bir hastalıktı. Oğulları Hanifi’nin yaşaması için çok çabalamışlar ancak kadere engel olamamışlardı.

Seneler seneler geçtikten sonra kanser hastalığı Çiçek ailesinin başına yine musallat olacaktı.

Cevat ve Melek çiftinin Hatice’den sonra çok sevdikleri Rüştü de aynı hastalığa yakalanacaktı. Rüştü de bu hastalıktan genç yaşta vefat etti.

…….

Hayat böyle işte !

Siz ne kadar çabalasanız da bir hastalık sizin bütün planlarınızı altüst edebiliyor.

Hayat gerçekten çok kısa

O nedenle hayatı doğru, düzgün, dolu dolu yaşamanız için, içinde bulunduğunuz zamanın kıymetini bilmeniz gerekiyor.

Zamanın değerini bilmeniz dileğiyle

Herkese sağlıklı günler

Azmi KELEŞOĞLU
24 Temmuz 2019
Çarşamba

RİZE

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir