Korona günlerinde AŞK

Herkese merhaba,

Uzun bir aradan sonra yeni yazımla karşınızdayım..

Dünyada ve ülkemizde de hızla yayılan Covid-19 adıyla anılan virüs 🦠 maalesef birçok vatandaşımızın ölümüne sebep oldu.

Veba, kolera salgını gibi hastalığa sebep olan virüs insanın fabrika ayarlarını da bozdu.

Bu virüs ekonomi dünyasını da derinden etkiledi. Alışveriş merkezleri kapandı, bu sektörde çalışan birçok personel işini kaybetti. Ne kadar devlet desteği sağlansa da özel sektör bu yıkıcı virüsün etkilerini derinden hissetti.

Covid-19 adıyla anılan virüs insan ilişkilerini de bozdu. Virüsün havadan, hapşırma, dokunmayla yayılmasından dolayı anne çocuğunu, eşler birbirlerini sevemez oldu. Bu ayrılık çocuk doğum oranlarına da yansıdı. Ama tarihin her döneminde olduğu gibi insanlar birbirlerini sevmeden edemedi. Tarihin tozlu yapraklarına gömülmüş Kolera gibi Corona da eninde sonunda tarih olacaktır. Ancak biraz önce söylediğim gibi bu virüs insanları hem bireysel hem de toplumsal olarak olumsuz etkiledi.

Corena günlerinde insanlar birbirini sevemeden edemedi dedim ya bu dönemde filizlenen aşklar da oldu. Tabii bu aşklar evliliğe dönüştü. Nikahların beş kişiyle ( Bir memur, damat, gelin, iki şahit ) kıyıldığı sahnelere tanık olduk. Birbirlerini deli gibi seven aşıklar belediyelerin nikah salonlarında evliliğe adım attılar. İşte size hikaye tadında anlatacağım aşk da tam burada başlıyor. Kısa, gerçek ama acı bir hikaye:

Evvel zaman içinde yeşillikleri dolu bir ülkede bir virüs yayılmış. Bu virüs sadece o ülkede değil bütün dünyada etkili olmuş.

Bu virüsün adı Corona imiş. Virüsün yayıldığı günlerde Said ile Rabia da aynı iş yerinde çalışıyormuş. Said Rabia’yı gördüğü günden beri Rabia’ya ilgi göstermeye başlamış. Rabia’nın da Said’e ilgisi yok değilmiş. Devlet o günlerde virüsün daha çok yayılmaması için sokağa çıkma yasağı ilan etmiş. Said ve Rabia bu günlerde özlemlerini cep telefonlarla yazışarak, mesajlaşacak, görüntülü konuşarak gidermeye çalışmış. Günlerden bir gün artık bu durum Said’i canından bezdirmiş “ gidip aşkımı ilan edeceğim” demiş. Aşkını ilan edecek ama Said Rabia’nın hasta olduğunu bilmiyormuş. Hem de Corona hastalığına yakalanmış. Rabia uzun süre tedavi altında kalmış ancak bir türlü iyileşememiş. En son gün hastaneye götürüldüğünde Rabia tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış, vefat etmiş. Rabia’nın vefat ettiği o gün Said de trafik kazasında hayatını kaybetmiş.

Sağlıkla kalın

Azmi KELEŞOĞLU
Üsküdar

1 Mayıs 2020 Cuma

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir