Mobil Uygulama FuarıHerkese merhaba;

Bu blog yazımda size bir fuardan söz etmek istiyorum.

Fuar Giriş

Dünyada ve Türkiye’de ilk defa düzenlenen Mobil Uygulama Fuarı 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Birbirinden farklı girişimcilerin stand açtığı fuara ilgi ve katılım yoğundu.

İlk defa düzenlenmesinden dolayı fuarda bazı aksaklıklar gözümden kaçmadı. Özellikle fuara ulaşım konusunda birçok kişinin sıkıntı yaşadığını söylemeden geçemiyeceğim. Bu konuda organizatör firmanın ilerki fuarlarda önlem alacağını düşünüyorum.

Standlar arasında gezerken bir startup girişimi dikkatimi çekti: Seri Çaycı 

Seri Çaycı uygulamasını hazırlayan ekiple birlikte


Evet uygulamalar içinde birçok kahve, çay uygulaması var ama bu uygulama birçok yönden çok farklı. Çaycı uygulamasını aşağıdaki linklerden indirip kullanabilirsiniz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ortakfikir.seri_cayci&gl=TR

https://apps.apple.com/tr/app/seri-çaycı/id1451924394?l=tr

Uygulama geliştiricileri arasında yer alan bu başarılı uygulama için Murat İNAN Beye teşekkür ederim.

Fuar alanında bir başarılı uygulama daha yüz tanımlı fotoğraf uygulaması. Bu uygulamaya aşağıdaki karekodtan ulaşılabilir:

Photier Fotoğraf Uygulaması

Özellikle akıllı cihaz kullananlar bilir, telefon rehberi senkronizasyonu konusunda çok sıkıntı çekilir. Bu konuda kurucu ortağı olan Deniz Can beyin geliştirdiği Cardvis uygulaması. Tamamiyle bulut tabanlı bir uygulama olan Cardvis 2020 yılında bütün özellikleriyle kullanılmaya başlanacak. Cardvis uygulamasını denemek istiyorsanız aşağıdaki kare koddan Deniz Can Beye ulaşabilirsiniz.Moda üzerine uygulama geliştiren startuplardan biri de kurucu ortağı Erdem NOHUTÇU’nun olduğu “Giydir Beni” uygulaması. Ayrıntılı bilgiye bu linkten www.giydirbeni.com.tr den ulaşılabilir ya da aşağıdaki kare kodu akıllı cihazınızdan okutturabilirsiniz.

Giydir BeniFuar alanında Türk Telekom’dan Yapı Kredi Bankası’na kadar birçok firma yeni teknolojilerini ve uygulamalarını tanıttı.

Fuardan renkli görüntüler:Sağlıcakla kalın

Azmi KELEŞOĞLU 
Üsküdar 
25.11.2019

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir