Tatilde Ne Okumalı ?

Herkese merhaba

Okulların kapandığı, herkesin tatil moduna girdiği şu günlerde bir okuma listesi hazırladım sizlere..

Özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin severek okuyacağı, matematiği sevdirecek eğlenceli kitapları listeledim. İşte liste:

– Çarp Yoksa Ben Çarparım
– Sayıların Efendileri/Matematikçiler
– Yaşayan Matematik
– Gizemli Labirent

Matematik listesi ardından yine çocuklarımızı ve de ebeveynleri ilgilendiren bir kitabı paylaşmak istiyorum sizlerle. Eski polis İsa Altun hocamızın kaleme aldığı İskenderiye Kitap’tan çıkan “ Tehlike Bir Sokak Ötede “ adlı kitabı. “ Benim çocuğum eroine bulaşmaz, böyle şeyler yapmaz “ diyen anne-babalar, ebeveynler mutlaka bu kitabı okumalı. İsa hoca tehlikeleri, önlem alınması gereken konuları ayrıntılarıyla anlatmış.

Çocuklar için kitap tavsiyelerim arasında klasikleri de unutmamak lazım. Çocukların severek okuyacağını tahmin ettiğim Jules Verne’nin “ İki Sene Okul Tatili “ ve “ Seksen Günde Devrialem “ adlı kitaplarını da buraya not düşeyim.

  

Tatilde size ilaç gibi iyi gelecek bir kitap da Mehmet Dinç hocamızdan. Aşina yayınevlerinden çıkan “ İyi Gidiyorsun “ size de iyi gelecek.

Uzun zaman okumak istediğim ama bir türlü fırsat bulamadığım bir diğer kitap ise Ediz Yayınevi’nin yayınladığı Jules Payot imzalı “ İrade Terbiyesi “ adlı kitabı. Bu kitabı mutlaka okuma listenize ekleyin, size çok şey katacağına eminim..

Kitap listeme IT sektöründen iki kitabı da eklemek istiyorum. İlki Abaküs yayınlarından çıkan Murat Şişman’ın kaleme aldığı “ Siber Casusluk” diğeri ise Alper Başaran’ın yazdığı Arion Yayınevi’nden çıkan“ Zararlı Yazılımlar “.

  

 

İyi okumalar

Azmi KELEŞOĞLU
Üsküdar

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir